Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
 
 

MenuStrona Główna

Aktualności

Nasza historia

Nasza kadra

Pracownie

Galeria

Aby zostać uczestnikiem

Kontakt

 
 

Linki


Parafia p.w. św. Katarzyny

GOK Lipka

UG Lipka

 


 


AktualnościWYCZIECZKA DO GDAŃSKA 28.10.2016 r.

Dnia 28 Października 2016 br. z okazji zbliżającego się Halloween wybraliśmy się na wycieczkę do Gdańska. Główną atrakcją było mroczne zwiedzanie najciemniejszych zakątków Stadionu ENERGA GDAŃSK. W każdym zakamarku czekała na nas budząca grozę zjawa, wydobywająca z siebie upiorne odgłosy. Ale my byliśmy dzielni :) Przynajmniej staraliśmy się :) Zajrzeliśmy między innymi do szatni zawodników i muzeum Lechii Gdańsk. Kolejną atrakcją, która na pewno zostanie w naszej pamięci, to zabawa w największym parku rozrywki w Trójmieście, czyli FUN ARENA na Stadionie Gdańsk. My mieliśmy ogromną radość z gry w paintballa elektronicznego. Nasze uśmiechnięte twarze mówią same za siebie.....Na tym nie koniec.....Jak być tak blisko morza i go nie zobaczyć? My byliśmy :) Podziwianie uroków jesiennego krajobrazu w Parku Oliwskim i spacer po Molo w Sopocie również długo będziemy wspominać. Można by pisać i pisać, a My po prostu zachęcamy do obejrzenia zdjęć :)

Galeria zdjęć
LEŚNE DUKTY 10.09.16 r.

W sobotę, 10 września 2016 r. podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej uczestniczyli w Biegu Leśne Dukty, który odbył się się na Kompleksie Rekreacyjno-Wypoczynkowym w Lipce. Po raz czwarty nasi podopieczni pokazali nam swoje umiejętności w biegu z kijkami (nordic walking). Warto zaznaczyć, że nasz uczestnik-Marcin Garcon zajął I miejsce w biegu z kijkami w kategorii mężczyzn. Oczywiście jesteśmy dumni z wszystkich uczestników, gdyż przebiec 5km z kijkami to nie lada wyczyn.

Galeria zdjęć
IMPREZA INTEGRACYJNA-ZŁOTÓW 28.06.2016 r.

Dnia 28 czerwca 2016 r. zostaliśmy zaproszeni przez Fundację CIS i WTZ w Złotowie na imprezę integracyjną, która odbyła się na Półwyspie Rybackim w Złotowie. Po raz kolejny mieliśmy okazje spotkać się a zarazem wspólnie uczestniczyć w różnych konkurencjach z innymi warsztatami m. in. z Okonka, Krajenki. Mogliśmy również zaprezentować przed szerszą publicznością nasz taniec- Let's Twist Again. Niezapomnianą atrakcją była na pewno jazdą samochodem specjalnie przystosowanym dla osób niepełnosprawnych. Atrakcji było co nie miara.

Galeria zdjęć
RAZEM RADOŚNIEJ 14.06.2016 r.

Dnia 14 czerwca 2016 r. braliśmy udział w XVI Gminnym Spotkaniu Integracyjnym Osób Niepełnosprawnych „Razem Radośniej” organizowanym przez p.Marię Rydzyńską i p.Dorotę Bujkiewicz. Jak co roku nasze spotkanie rozpoczęliśmy wspólną iskierką. Po występach klasy II c, był poczęstunek a następnie dyskoteka, przy której wspólnie się bawiliśmy. Do zobaczenia za rok. :-)

Galeria zdjęć
VI WARSZTATOWY PRZEGLĄD TAŃCA 19.05.2016 r.

19 Maja 2016 r. odbyły się VI Warsztatowy Przegląd Tańca o statuetkę Wójta Gminy Lipka. Swoją obecnością zaszczycili nas:
 • -WTZ Jastrowie
 • -WTZ Okonek
 • -WTZ Złotów
 • -WTZ Krajenka
 • -WTZ Piła
 • -MOW nr 2 Jastrowie, które jak każdego roku przygotowały piękne tańce i choreografię.


Galeria zdjęć
SPOTKANIE JAJECZKOWE 24.03.2016 r.

Dnia 24 marca 2016 r. odbyło się spotkanie jajeczkowe z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Z zaproszonych gości, swoją obecnością zaszczycił nas ks. Franciszek, Wójt Gminy Lipka pan Przemysław Kurdzieko, Prezes Fundacji CIS pan Arkadiusz Król oraz Darek Stanecki.

Galeria zdjęć
Wycieczka do zamku w Człuchowie oraz do kręgielni i Campola

26.06. byliśmy na wycieczce, tym razem całkiem niedalego. Na początku zwiedziliśmy zamek w Człuchowie, który nas pozytywnie zaszkoczył szeregiem atrakcji i pięknymi widokami z wieży. Następnie pojechaliśmy do Chojnic na Nasze ulubione kręgle, a w drodze powrotnej odwiedziliśmy Campol. W oglądaniu zwierząt towarzyszyła nam Nasza Pani Monika. Było super

Galeria zdjęć
Wycieczka do ZOO w Poznaniu

22 czerwca odwiedziliśmy Poznańskie Zoo :) widzieliśmy wiele ciekawych zwierząt, pogoda dopisała, było super :) :)

Galeria zdjęć
Spotkanie Integracyjne

19 czerwca odwiedziła Nas najmłodsza grupa dzieci „Rybki” z Przedszkola Gminnego w Lipce. Wspólnie czytaliśmy wiersze, bajki,śpiewaliśmy piosenki, razem tańczyliśmy i oglądaliśmy kreskówki.

Galeria zdjęć
Razem Radośniej

16.06. mieliśmy okazję uczestniczyć w kolejnym spotkaniu Razem Radośniej organizowanym przez Panią Marię Rydzyńską i Panią Dorotę Bujkiewicz. Bawiliśmy się bardzo dobrze przy wspólnych tańcach i śpiewach.

Galeria zdjęć
V Warsztatowy Przegląd Tańca o statuetkę Wójta Gminy Lipka

29.05 odbył się V Warsztatowy Przegląd Tańca. Dziękujemy wszystkim za przybycie i super zabawę :) Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli w organizacji całej imprezy :) Szczególne podziękowania dla Wójta Gminy Lipka Pana Przemysława Kurdzieko i Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Lipce Pana Lecha Wiśniewskiego

Galeria zdjęć
Wycieczka do Kiełpina

w piątek ( 22 maja) wspólnie z Towarzystwem Ochrony Przyrody „EkoSfera” w Lipce wyruszyliśmy na wycieczkę do Leśnictwa Kiełpin podziwiać przyrodę i walory Doliny Debrzynki. Pan Szymon ciekawie opowiadał nam o faunie i florze występującej w tych rejonach, wspólnie z Panem Darkiem zawieszaliśmy budki lęgowe, wspinaliśmy się na Górę Zamkową, i piekliśmy kiełbaski.

Galeria zdjęć
Szpikowy Marsz

Dnia 02.05. 2015r. braliśmy udział w II Szpikowym Marszu po Życie, który odbył się na Złotowskiej promenadzie. Swoim udziałem chcieliśmy zachęcić wszystkich do wspierania takich akcji.

Galeria zdjęć
Hipoterapia

29.04.2015r. dzięki wsparci Fundacji Złotowianka mieliśmy okazję korzystać z zajęć hipoterapeutycznych. Przyjechały do Nas trzy wspaniałe konie: Romek, Dzidek i Lotos. Na kompleksie przy basenie każdy z uczestników mógł skorzystać z przejażdżki konnej, po czym zjeść ciepłą kiełbaskę z grilla.

Galeria zdjęć
Warsztatowe Śniadanie Wielkanocne

W Wielki Czwartek w Naszym warsztacie tradycyjnie jak co roku odbyło się Spotkanie Jajeczkowe. Przy wspólnym stole zasiedli: księża, uczestnicy oraz kadra WTZ.

Galeria zdjęć
Pierwszy Dzień Wiosny

Dnia 21. 03. 2015r wspólnie przywitaliśmy wiosnę. Zaczęliśmy tradycyjnie od spalenia marzanny. Następnie poszliśmy na pierwszy wiosenny spacer.

Galeria zdjęć
Pokaz służb Ratowniczych

W piątek dostaliśmy zaproszenie od Gminnej Biblioteki Publicznej na pokaz służb ratowniczych. Przybyli tam panowie Strażacy, Ratownik Medyczny oraz Policjant. Ciekawie opowiadali o przebiegu swojej pracy, aktach ratowniczych oraz zademonstrowali sprzęt służący do ratowania życi. Dla chętnych była możliwość spróbowania własnych sił w reanimacji.

Galeria zdjęć
Walentynki

Piątek 13- lutego zorganizowaliśmy warsztatowe walentynki. Tematem przewodnim był Dzień w Czerwieni. Po wspólnej zabawie zasiedliśmy do kawy przy której rozdawano symboliczne kartki walentynkowe

Galeria zdjęć
Bal KARNAWAŁOWY W Jastrowiu

Dnia 06 lutego do9staliśmy zaproszenie na Bal Karnawałowy do Jastrowia, na który udało się 8 przedstawicieli Naszego Warsztatu. Bawiliśmy się wspaniale.

Galeria zdjęć
5- lecie Warsztatu

W środę 28 stycznia odbyła się uroczystość 5 -lecia istnienia Naszego Warsztatu. Przybyło wielu zaproszonych gości z władz lokalnych oraz powiatowych, dyrektorzy placówek oświatowych i nie tylko, księża oraz zaprzyjaźnione warsztaty z Okonka Jastrowia i Złotowa. Po częćsi oficjalnej i przedstawieniu artystycznym wszyscy udali się na tort i skromy poczęstunek,a cała impreza zakończyła się wspólną zabawą.

Galeria zdjęć
Wigilia Warsztatowa

Dnia 22 .12. 2014r odbyła się wspólna Wigilia Warsztatowa. Podzieliliśmy się opłatkiem i skosztowaliśmy tradycyjnych świątecznych potraw przygotowanych przez pracownię gospodarstwa domowego odwiedzili nas również harcerze z Batorowa, a także oczekiwany przez wszystkich Gwiazdor, który wręczył skromne prezenty

Galeria zdjęć
Razem Radośniej

Dnia 26.11.2014rodbyła się impreza Razem Radośniej ,na którą zostaliśmy zaproszeni po raz kolejny. Imprezę zorganizowały panie Maria Rydzyńska i Dorota Bujkiewicz. Bawiliśmy się bardzo dobrze przy wspólnych śpiewach i tańcach

Galeria zdjęć
Terapia Ruchem - Zakrzewo

Dom Polski w Zakrzewie zaprosił nas na zajęcia „Terapia Ruchem”. Zajęcia prowadziła pani Iwona, która na co dzień jest tancerką w teatrze w Poznaniu. Pomimo braku muzyki terapia ruchem była bardzo ciekawa i wszyscy dobrze się bawili. Dziękujemy za zaproszenie, może jeszcze kiedyś się spotkamy...?

Galeria zdjęć
Dzień Chłopaka

Jak co roku 30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. Płeć damska przygotowała dla dzielnych kolegów konkursy, w których mogli się wykazać sprytem i umiejętnościami-przyszywanie guzika, wbijanie gwoździ, podnoszenie ciężarów. Panowie mogli także zaprezentować się na wybiegu „Top Model”. Po zmaganiach zręcznościowych poszliśmy do restauracji Sezam.

Galeria zdjęć
Dogoterapia

Pod koniec września odwiedziła nas pani Alicja ze swoim pupilem - czarną labradorką. Pani Alicja pokazała nam co to znaczy dogoterapia, a my dzięki temu zyskaliśmy nowego przyjaciela.

Galeria zdjęć
Grill i zabawa na zakończenie lata

Lato pożegnaliśmy grillem i wspólną zabawą na świeżym powietrzu.

Galeria zdjęć
10-lecie WTZ Promyk, X Przęgląd Twórczości Integracyjnej Czarne

5 września 2014 roku zostaliśmy po raz trzeci zaproszeni na uroczystość Przeglądu Twórczości Integracyjnej, która obchodziła swoje X-cio lecie. Przygotowaliśmy mały występ artystyczny na wesoło. Wzięliśmy udział w pikniku z okazji X-cio lecia istnienia Warsztatu Terapii Zajęciowej „Promyk” w Czarnem. Cieszymy się za możliwość udziału w integracji nie tylko lokalnej jak i również poza granicami naszego województwa.

Galeria zdjęć
Bawmy się Razem

31.08.2014roku wzięliśmy udział w imprezie integracyjnej „Bawmy się Razem”. Emocje udzielały się nawet osobą nie związanym z drużynami. Walka na parkiecie była zaciekła, a kibice siedzący na trybunach mogliby spokojnie zastąpić najlepsze siatkarskie widownie. Trąbki, gwizdki, okrzyki, transparenty, no i przede wszystkim stroje- to musiało robić wrażenie. Formuła XII spotkań sportowo-rekreacyjnych „ Bawmy się razem” została nieco zmieniona- i dobrze bo z wielką korzyścią dla imprezy. W tym roku rywalizowało 5 połączonych ekip:
 • WTZ Złotów z I LO w Złotowie i Mirosławem Jaskulskim,
 • WTZ Krajenka z CKZiU i Piotrem Jończykiem w Krajence,
 • WTZ Jastrowie z CKZiU z Jastrowia i ze Złotowa wraz z Jerzym Klimczakiem.
 • WTZ Okonek z CKZiU w Złotowie
 • oraz WTZ Lipka z ZSE Zlotów.
Drużyny na czas biegały, ubierały się i rozbierały, układały układanki-konkurencje były bardzo widowiskowe. Ostatecznie z tej zaciekłej rywalizacji zwycięsko wyszedł Okonek- radość niepełnosprawnych i młodzieży była ogromna. Na II miejscu uplasował się WTZ Lipka z ZSE, na 3 – WTZ Złotów, I LO i Mirosław Jaskólski, 4 miejsce zajęła łączona ekipa z Jastrowia i Złotowa, a 5 Krajenka.

Galeria zdjęć
Razem Radośniej

Kolejny raz odbyło się spotkanie „ Razem radośniej” przygotowanie przez panie: Marię Rydzyńską i Dorotę Bujkiewicz. Jako zaproszeni goście postanowiliśmy się odwdzięczyć i przygotowaliśmy nasz tajemniczy taniec pod tytułem” Hawajskie marzenie”. Potem była wspólna zabawa.

Galeria zdjęć
Agrotargi

Wzięliśmy udział w odbywających się w Złotowie Agrotargach. 1 czerwca 2014 roku skromna ekipa składająca się z 3 podopiecznych i 2 terapeutów reprezentowała nasz WTZ i wykonane prace na kiermaszu złotowskim.

Galeria zdjęć
Majówka

30.04.2014r. Postanowiliśmy tanecznym krokiem przywitać „Majówkę”. Z tej okazji urządziliśmy dyskotekę i oczywiście pierwszy w tym roku grill-smakował wyśmienicie.

Galeria zdjęć
IV WARSZTATOWY PRZEGLĄD TAŃCA LIPKA 2014IV Warsztatowy Przegląd Tańca - Galeria zdjęć

REGULAMIN i KARTA ZGŁOSZENIOWA
Warsztatowe Śniadanie Wielkanocne

W Wielki Czwartek w naszym warsztacie tradycyjnie jak co roku odbyło się Warsztatowe Śniadanie Wielkanocne. Do wspólnego stołu zasiedli: księża, uczestnicy oraz kadra WTZ. Z okazji przypadającego w tym dniu Święta Ustanowienia Eucharystii na ręce księży złożyliśmy bukiety kwiatów i życzenia.

Galeria zdjęć
Prace wielkanocneGaleria zdjęć
Szpikowy marsz po życie

Dnia 12.04.2014r. uczestniczyliśmy w „Szpikowym marszu po życie”, który odbył się na Złotowskiej promenadzie. Swoim udziałem chcieliśmy zachęcić wszystkich do wspierania takich akcji. W marszu brało udział 321 osób i do bazy dawców szpiku zarejestrowały się 33 osoby.

Galeria zdjęć
Spotkanie z panem Policjantem

W miesiącu marcu gościliśmy u siebie pana dzielnicowego st. sierż. Krzysztofa Tomaszewskiego. Pan policjant przypomniał o zasadach bezpieczeństwa ruchu drogowego a także uświadomił nam inne zagrożenia z którymi możemy się spotkać.

Galeria zdjęć
Pierwszy Dzień Wiosny

W końcu zawitała do nas WIOSNA, którą przywitaliśmy tradycyjnym spaleniem marzanny i wspólnym spacerem nad basen. Cieszyliśmy się piękną wiosenną pogodą i atywnie spędzonym czasem.

Galeria zdjęć
Dzień Kobiet

Dnia 7.03.2014r. mężczyźni z naszego warsztatu przedstawili z okazji Dnia Kobiet krótkie przedstawienie. Każda dziewczyna w prezencie otrzymała kwiatka z bibuły. Po występach wyszliśmy wspólnie na pizzę do restauracji Sezam. Skorzystaliśmy także z pięknej pogody i wybraliśmy się na spacer.

Galeria zdjęć
Zabawa Karnawałowa w Złotowie

Dnia 1.03.2014r. delegacja uczestników wzięła udział w zabawie karnawałowej w WTZ Złotów. Zaprezentowaliśmy po raz kolejny swoje stroje. Tańce były przeplatane konkurencjami, w których wszyscy chętnie się integrowali.

Galeria zdjęć
Walentynki - zabawa karnawałowa

Dnia 14 lutego 2014r. odbyła się zabawa karnawałowo – walentynkowa na naszym warsztacie, każdy z uczestników przygotował samodzielnie stroje. Wśród tańczących królowały stroje: biedronki, mundurowych, służby zdrowia, uczennice, piraci itp. Każdy otrzymał drobny upominek. W przerwach między tańcami odczytana była poczta walentynkowa – dla każdego coś miłego się znalazło.

Galeria zdjęć
Zabawa Walentynkowa w Okonku

Dnia 13.02.2014r. otrzymaliśmy zaproszenie na zabawę Walentynkową od WTZ Okonek. Podczas wspólnej zabawy integrowaliśmy się z nowymi uczestnikami. Było bardzo wesoło. Na zakończenie otrzymaliśmy walentynkowe serduszka.
Serdecznie dziękujemy WTZ Okonek za świetną atmosferę, a przede wszystkim za zaproszenie.

Galeria zdjęć


Finał WOŚP w Lipce

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Odbywa się tradycyjnie w druga niedzielę stycznia każdego roku.
Także i my wzięliśmy udział w tegorocznym 22 spotkaniu, które odbyło się 12 stycznia 2014r pod hasłem „NA RATUNEK”. Przedstawiliśmy zgromadzonej publiczności nasz skromny dorobek artystyczny.

Galeria zdjęć
XII Otwarty Turniej Bowlingowy dla Osób Niepełnosprawnych w Pile

Dnia 10 stycznia 2014 r. w kręgielni Bowling "Rodło" odbył się  XII Otwarty Turniej Bowlingowy Osób Niepełnosprawnych organizowany przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Pile. Udział brało 14 drużyn. Uczestnicy turnieju oprócz rywalizacji sportowej zapewniony mieli  poczęstunek, a w oczekiwaniu na wyniki bawili się na dyskotece integracyjnej. Każdy uczestnik turnieju otrzymał dyplom i paczkę ze słodyczami.
Wyniki w poszczególnych kategoriach  XII Otwartego Turnieju Bowlingowego Osób Niepełnosprawnych wyglądały następująco:

Klasyfikacja indywidualna uczestników:
 • I - Speiser Wioleta 
 • II - Szarwark Sebastian
 • III - Andrzejewski Zbigniew


Klasyfikacja drużynowa:
 •  I - Szkoła Przysposabiająca do Pracy przy ZSG w Pile
 • II - Warsztat Terapii Zajęciowej w  Lipce
 • II - Warsztat Terapii Zajęciowej w Trzciance


Galeria zdjęć
Występy Jasełek w Wielkim Buczku

W niedziele 5 stycznia 2014 roku odwiedziliśmy Wiejski Dom Kultury w Wielkim Buczku. Dla licznie przybyłej publiczności przedstawiliśmy nasze dwa programy artystyczne - tradycyjne „Jasełka„ oraz następne przedstawienie z okazji naszej 4 rocznicy istnienia WTZ. Panowała bardzo miła atmosfera co bardzo pomogło nam obniżyć stres i napięcie. Dziękujemy za przybycie.

Galeria zdjęć
Wigilia Warsztatowa

W piątek 20 grudnia 2013 r. na terenie naszego warsztatu zorganizowaliśmy symboliczną Wigilię, wspólnie podzieliliśmy się opłatkiem i skosztowaliśmy tradycyjnych potraw, które przygotowali uczestnicy z pracowni gospodarstwa domowego. Po poczęstunku odwiedził nas Gość – Gwiazdor, który wręczył wszystkim małe prezenty, oczywiście nie obyło się bez rózgi.

Galeria zdjęć
Spotkanie Jasełkowe

Dnia 18 grudnia 2013 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipce uczestnicy zaprezentowali przedstawienie jasełkowe dla swoich rodzin. Z okazji naszej 4 rocznicy istnienia naszej instytucji przygotowaliśmy drobna niespodziankę - zaprezentowaliśmy występ w formie wesołej pt. „Idą Święta”. Atmosfera była wzruszająca i zarazem ciepła i świąteczna.

Galeria zdjęć
Kręgle w Chojnicach

Dnia 3 grudnia 2013 roku pojechaliśmy całym warsztatem na kręgle do Chojnic. Odkryliśmy w sobie nowe talenty, o których nie mieliśmy zielonego pojęcia. Obudził się w nas duch rywalizacji. Bawiliśmy się super i planujemy kolejny taki wyjazd- mamy nadzieje, że szybko :)

Galeria zdjęć
Razem Radośniej

Dnia 27 listopada 2013 roku po raz kolejny uczestniczyliśmy w spotkaniu integracyjnym „Razem Radośniej” wspólnie z uczestnikami i opiekunami WTZ z Okonka oraz osobami niepełnosprawnymi z gminy Lipka. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił w karaoke, a po w zmaganiach wokalnych była wspólna zabawa, na której bawiliśmy się świetnie. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

Galeria zdjęć
Bajkoterapia

Dnia 15 listopada br. w ramach współpracy z Biblioteką Publiczną w Lipce na naszym warsztacie odbyły się zajęcia z bajkoterapii. Pani Joanna przeczytała nam bajki psychoedukacyjne oraz psychoterapeutyczne. W przerwach pomiędzy poszczególnymi bajkami uczestnicy brali udział w zabawach ruchowych.

Galeria zdjęć
Wyjazd do kina do Piły

Dnia 7 listopada 2013 r. około godziny 13.00 wybraliśmy się na wycieczkę integracyjną do Piły. Podczas tego wyjazdu mogliśmy zrobić zakupy w Galerii Kasztanowej oraz poszliśmy do Kina Helios na film pt. „Mój biegun”. Film nam się bardzo podobał. Po seansie poszliśmy na małe co nieco do KFC.

Galeria zdjęć
Stroiki na wszystkich świętych 2013Galeria zdjęć


Warsztaty Wikliniarstwo BukieciarstwoWarsztaty Wikliniarstwo Bukieciarstwo cz. 1
Warsztaty Wikliniarstwo Bukieciarstwo cz. 2
Warsztaty Wikliniarstwo Bukieciarstwo cz. 3
Przegląd Twórczości Integracyjnej - Czarne

Dnia 3 października 2013 roku wystąpiliśmy z programem artystycznym pt. „Flip i Flap” na IX Przeglądzie Twórczości Integracyjnej w Czarnem. Była bardzo miła atmosfera i bawiliśmy się bardzo dobrze.

Galeria zdjęć
Bawmy się razem

Dnia 29.09.2013r. w hali widowiskowo-sportowej w Złotowie odbyła się kolejna edycja imprezy rekreacyjno - sportowej "Bawmy się Razem" .Ciekawe konkurencje sportowe, zasada fair play, doskonała zabawa, mnóstwo emocji, zdrowa rywalizacja, duch walki to tylko kilka spośród wielu cech określających coroczną imprezę. ciekawe konkurencje sportowe nie tylko bawiły ale również pobudzały kreatywność uczestników. Na koniec zmagań paczki upominkowe wszystkim uczestnikom imprezy wręczały zaproszone gwiazdy: Marcin Mroczek i Przemysław Cypriański.
Dopełnieniem sportowych emocji był mecz piłkarski pomiędzy władzami Starostwa Powiatowego a reprezentacją artystów polskich. Zakończył się on wynikiem 5:1 dla zaroszonych gości. W przerwie między meczem zorganizowano także aukcje charytatywną na rzecz jednej z podopiecznych Fundacji Złotowianka poprowadzoną przez samego Roberta Janowskiego.

Galeria zdjęć
Dzień Chłopaka

27.09.2013r. z okazji Dnia Chłopaka przygotowaliśmy krótki spektakl ”mleko czy kakao” wykonany przez żeńską  część  społeczności warsztatowej. Po występach wyszliśmy wspólnie na pizzę do restauracji „Sezam”.

Galeria zdjęć
Olimpiada w Krajence

Dnia 17.09.2013r. odbyła się IV Olimpiada dla Osób Niepełnosprawnych w Krajence. Z naszego Warsztatu pojechali: Wioleta, Gabrysia, Piotrek, Sylwek, Mariusz, Daniel, Daria i Kamil. Brali udział w konkurencjach: rzut lotkami do tarczy, piłkarzyki, piłka nożna, rzut piłką do kosza, rzut ringiem na pal, przeciąganie liny, tor przeszkód. Sylwester Drabek i Piotr Jasiński zajęli:

II miejsce w piłkarzykach
Wioleta Speiser zajęła:

I miejsce w rzucie ringiem na pal.

Ogólnie nasi uczestnicy zajęli IV miejsce, o jedno miejsce wyżej jak rok temu.

Galeria zdjęć
Turnus Zakopane

W dniach od 28.08 do 7.09.2013 odbył się turnus integracyjno-szkoleniowy do zakopanego. Dużo wrażeń dostarczył spływ Dunajcem. Podopieczni brali udział w szkoleniu udzielania pierwszej pomocy które ukończyło się pomyślnie – zaliczeniem. Ponadto dużą atrakcją były dwa wyjazdy - do Budapesztu i na Słowację. W Budapeszcie było zwiedzanie miasta a na Słowacji korzystali z kąpieli w termalnych basenach.

Galeria zdjęć
Wyjazd Integracyjny na konie do Osowca

Dnia 20.06.2013r.  Przed wakacjami byliśmy na wyjeździe integracyjnym w gospodarstwie agroturystycznym u Państwa Skrętnych w Osowcu. Jeździliśmy bryczką, konno, były zawody sportowe i wspólne grillowanie. Dopisywała nam pogoda i dobre humory. 

Galeria zdjęć
Turnus Niechorze

W dniach do 16 do 29.06.2013r.  Pięciu uczestników z naszego warsztatu wyjechało na Turnus Rehabilitacyjny nad morze do Niechorza. Podopieczni korzystali z zabiegów rehabilitacyjnych, byli na wycieczce w Kołobrzegu i zwiedzali okolice. Moczyli nogi w morzu i nawdychali się zdrowego jodu.

Galeria zdjęć
Razem Radośniej

Dnia 12.06.2013r. odbyła się impreza Razem Radośniej, na którą zostaliśmy zaproszeni kolejny raz. Impreza organizowana jest przez panią Marię Rydzyńską i Dorotę Bujkiewicz. Tym razem zaproszeni zostali również  Uczestnicy z Warsztatu Terapii Zajęciowej z Okonka Bawiliśmy się bardzo dobrze przy wspólnym śpiewie i tańcach. Gościnnie wystąpiła grupa taneczna prowadzona przez instruktora Dariusza Staneckiego.

Galeria zdjęć
Dzień Młodości

Dnia 29 maja 2013 roku wspólnymi siłami zorganizowaliśmy na terenie Warsztatu Dzień Młodości grila i wspólna zabawę. Uczestnicy z pracowni gospodstawa domowego przygotowali pyszną sałatkę, którą mogliśmy skosztować razem z grilowaną kiełbaską. Oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnych tańców.

Dziękujemy Ewie i Tomaszowi Korczak z restauracji "Tęcza" za użyczenie nam grilla. :)

Galeria zdjęć
Teatr z Krakowa

Dnia 17 maja 2013r. do naszego warsztatu zawitała grupa teatralna ART- METANOIA z Krakowa, która przedstawiła spektakl teatralno – muzyczny pt. "Kobietki". Było ciekawie i zabawnie...nawet nasz kolega Mariusz wziął w nim aktywny udział :) Spisał się na medal ..
Dziękujemy !!! :)

III Warsztatowy Przegląd Tańca

Dnia 25 kwietnia 2013 r. nasz Warsztat oraz Gminny Ośrodek Kultury zorganizował po raz kolejny „III Warsztatowy Przegląd Tańca”. W przeglądzie udział wziął:
 • Warsztat Terapii Zajęciowej z Jastrowia,
 • Warsztat Terapii Zajęciowej z Piły,
 • Warsztat Terapii Zajęciowej z Krajenki,
 • Warsztat Terapii Zajęciowej z Złotowa,
 • Warsztat Terapii Zajęciowej z Wałcza,
 • Warsztat Terapii Zajęciowej z Czarnego,
 • Warsztat Terapii Zajęciowej z Sępólna Krajeńskiego,
 • Warsztat Terapii Zajęciowej z Okonka,
 • Dom Pomocy Społecznej z Kamienia Krajeńskiego,
 • Warsztat Terapii Zajęciowej z Lipki.
Po prezentacjach artystycznych wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali drobne upominki m. in. statuetki, dyplomy oraz nagrody. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy udali się na skromny poczęstunek, a cała impreza zakończyła się wspólną zabawą taneczną.

Galeria zdjęć
III WARSZTATOWY PRZEGLĄD TAŃCA LIPKA 2013REGULAMIN i KARTA ZGŁOSZENIOWA
Występ w GOK

Dnia 14 kwietnia 2013r. wystąpiliśmy z naszymi układami tanecznymi na scenie w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipce na koncercie zatytułowanym „Wiosna! Cieplejszy wieje wiatr...”

Galeria zdjęć
Kiermasz prac

Dnia 17.03.2013r. odbył się kiermasz prac o tematyce Świąt Wielkanocnych.

Galeria zdjęć
Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet chłopacy przygotowali niespodziankę dla wszystkich dziewczyn z Warsztatu. Były występy po których każda z kobiet dostała upominek. Po czym wszyscy poszliśmy na na pizzę do restauracji.

Galeria zdjęć
Prace origami

Prace origami pani Renaty Białowąs

Galeria zdjęć
Instruktaż origami

20 lutego 2013 roku zaprosiliśmy do nas panią Renatę Białowąs, która poprowadziała u nas instruktaż prac oroigami.

Galeria zdjęć
Bal Karnawałowy w Złotowie

Dnia 12.02.2013r. Zostaliśmy zaproszeni do Złotowa na zabawę karnawałową. Zabawa był a udana. Wróciliśmy zadowoleni.

Galeria zdjęć
Bal Karnawałowy w Krajence

1 lutego 2013r. na sali widowiskowej Krajeńskiego Ośrodka Kultury odbył się bal karnawałowy pod tytułem „W krainie bajek”, na który zostaliśmy zaproszeni przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Krajence. W zabawie brali udział uczestnicy warsztatów z powiatu złotowskiego, ich opiekunowie, rodzice, terapeuci i zaproszone władze. Na parkiecie odbyły się prawdziwe karnawałowe szaleństwa, na którym panowali klowni, rycerze, królowie i królowe, księżniczki i wróżki, piraci i wiele filmowych, baśniowych postaci. Tańce przeplatane były zabawnymi konkursami. Bawiąc się w „podróży do Baśniowej Krainy” uczestnicy balu poznali Babę Jagę, Jasia i Małgosię w „Słodkim Piernikowie”, potem wędkowali „Złotą rybkę” i spotkali się z Kopciuszkiem. Wreszcie, po podróży „kuligiem” odwiedzili pałac „Królowej Śniegu”, która po zakończeniu wizyty zaprosiła wszystkich do przyszłorocznego balu karnawałowego, obiecując gościnę i gorące przyjęcie.

Galeria zdjęć
Dyskoteka Karnawałowa

23 stycznia 2013r. zorganizowaliśmy na Warsztacie dyskotekę karnawałową, bawiliśmy się super. Nieliczni z uczestników przebrali się.

Galeria zdjęć
Wigilia Warsztatowa

Wigilia Warsztatowa odbyła się 20 grudnia W Domu Kultury w Lipce.

Galeria zdjęć
Wystawa w GOKu

16 grudnia 2012r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipce odbyła się wystawa naszych prac o tematyce świąt Bożego Narodzenia.

Galeria zdjęć


Bawmy się razem 2012

1 grudnia 2012 r. w hali widowiskowo-sportowej w Złotowie zorganizowano imprezę o charakterze rekreacyjno-sportowym dla osób niepełnosprawnych. Również braliśmy udział w "Bawmy się razem" impreza służy przede wszystkim integracji społecznej. Konkurencje w jakich braliśmy udział to: kręgle, górska wspinaczka, tor przeszkód, zgadula, piramida, rzut do celu czy hokej. Zabawa była udana.

Galeria zdjęć
Andrzejki 2012

Dnia 30.11.2012 odbyły się Andrzejki na Warsztacie Terapii Zajęciowej w Lipce. Uczestnicy brali udział w konkursach andrzejkowych takich jak: lanie wosku, wróżenia imienia swojej miłości, kim będę, buty, rysowanie portretu ukochanej z zamkniętymi oczami oraz to co czekać nas będzie w nowym roku. Andrzejki to przede wszystkim świetna zabawa i okazja do wspólnej integracji.

Galeria zdjęć
Razem radośniej

Dnia 28. 11.2012r. W Gminnym Ośrodku Kultury już po raz dziewiąty Maria Rydzyńska i Dorota Bujkiewicz zorganizowały imprezę pod hasłem "Razem Radośniej". Ideą tych cyklicznych spotkań jest zorganizowanie wspólnej zabawy dla osób niepełnosprawnych i samotnych z terenu Gminy Lipka. Stałymi uczestnikami zabawy są też podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej w Lipce. Zabawa tradycyjnie udała się wyśmienicie.

Galeria zdjęć
Przegląd Twórczości Integracyjnej - Czarne

Dnia 27.09.2012r wystąpiliśmy z „Hitami na czasie” na VIII Przeglądzie Twórczości Integracyjnej w Czarnem. Zajęliśmy II miejsce w kategorii zespoły. Jesteśmy z siebie bardzo dumni.

Galeria zdjęć
Olimpiada w Krajence 18.09.2012

Dnia 18.09.2012r. odbyła się III Olimpiada dla Osób Niepełnosprawnych w Krajence. Z naszego Warsztatu pojechali: Wioleta, Agnieszka, Gabrysia, Magda, Piotrek, Sylwek, Mariusz i Kamil. Brali udział w konkurencjach: rzut lotkami do tarczy, piłkarzyki, piłka nożna, rzut piłką do kosza, rzut ringiem na pal, jazda rowerem, przeciąganie liny, tor przeszkód, ping-pong.
Sylwester Drabek zajął:
I miejsce w jeździe rowerem.
Wioleta Speiser zajęła:
II miejsce w przejeździe rowerem i II miejsce w rzucie ringiem na pal.
Ogólnie nasi uczestnicy zajęli VI miejsce.

Galeria zdjęć
Wycieczka Gdynia-Sopot

Dnia 13.09.2012r. Uczestnicy wraz z opiekunami pojechaliśmy na wycieczkę do Gdyni i Sopotu. Zwiedziliśmy tam Akwarium Gdyńskie, następnie płynęliśmy w rejs statkiem „Dragon”. Później po posiłku pojechaliśmy autobusem do Sopotu na molo. Spacerkiem zwiedziliśmy Sopockie molo, statki przybrzeżne podczas odpoczynku zjedliśmy gofry, lody i zakupiliśmy pamiątki. Następnie udaliśmy się na plażę, gdzie każdy sprawdził czy na pewno woda jest słona i pozbieraliśmy muszelki. Wracając byliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi i zadowoleni!

Galeria zdjęć
Piknik Integracyjny w Czarnym

Dnia 31 sierpnia 2012 r. pojechaliśmy na Piknik Integracyjny do Czarnego.

Galeria zdjęć
Powitanie Lata

Dnia 28.06.2012r. powitaliśmy Lato, uczciliśmy to zabawą na świeżym powietrzu i poczęstunkiem.

Galeria zdjęć
„Razem Radosniej”

Dnia 12 czerwca 2012r. Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej zostałi zaproszeni na zabawę integracyjną „Razem Radosniej”.

Galeria zdjęć
„Dzień Młodości”

Dnia 1 czerwca 2012r. Warsztat Terapii Zajęciowej z Lipki obchodził „Dzień Młodości”. Z tej oto okazji zaprosiliśmy do siebie Warszat Terapii Zajęciowej z Krajenki. Był wspólny poczęstunek i zabawa,tańce i konkursy.

Galeria zdjęć
IV Teatralny Przeglą Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Trzciance

Dnia 24.05.2012 r. uczestniczyliśmy w IV Teatralnym Przeglądzie Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Trzciance. Wystąpiliśmy tam z „Hitami na czasie”. Otrzymaliśmy wyróżnienie.

Galeria zdjęć
Spotkanie „Jajeczkowe”

Dnia 3 kwietnia 2012r. Odbyło się spotkanie Jajeczkowe na terenie WTZ Lipka. Zaproszeni goście zostali poczęstowani przedwczesnym śniadaniem Wielkanocnym.

Galeria zdjęć
Kiermasz Wielkanocny

Dnia 25 marca 2012 r. w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Lipce w godz. 8.00-12.30 oraz w Buczku Wielkim w godz. 11.00-13.00 odbędzie się kiermasz wielaknocny.
Wyroby wykonane są przez wszystkich uczestników warsztatu.


Pierwszy Dzień Wiosny

Dnia 21 marca 2012r Uczestnicy WTZ Lipka pożegnali zimę paląc Marzannę w beczce na terenie WTZ.

Galeria zdjęć
Dzień Kobiet

Dnia 8 marca 2012r odbyło się Dzień Kobiet. Dziewczyny przebrały się za chłopaków i zaśpiewały piosenkę z wymienieniem wszystkich imion Kobiet z WTZ Lipka. Po czym każda Kobieta otrzymała kwiatka.II Warsztatowy Przegląd Tańca

Dnia 21 lutego 2012 r. nasz warsztat zorganizował po raz drugi II Warsztatowy Przegląd Tańca w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipce. W przeglądzie udział wzięły - warsztaty z naszego powiatu oraz z Czarnego, Sępólna Krajeńskiego, Wałcza jak i również zaproszenie przyjął DPS z Kamienia Krajeńskiego.
Po prezentacjach układów tanecznych, mogliśmy posilić się bardzo dobrym poczęstunkiem oraz pobawić się przy muzyce zespołu "Ty i ja".

Galeria zdjęć
Walentynki

Dnia 14 lutego 2012r w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Lipce zorganizowaliśmy przedstawienie pod tytułem " Zakochała sie żaba w ogórku kiszonym". Po występach odbyło sie rozdanie kartek Walentynkowych i zabawa z tańcami.

Galeria zdjęć
Wycieczka Myślęcinek Bydgoszcz

Dnia 5 sierpnia 2011 r. nasz Warsztat miał zorganizowaną wycieczkę do Myślęcinka oraz Bydgoszczy. W Myślęcinku zwiedziliśmy Park Fauny i Flory natomiast w Bydgoszczy spacerowaliśmy po Starym Rynku. Wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych.

Galeria zdjęć
Dzień Młodości

Dnia 1 czerwca 2011 r. na terenie WTZ Lipka zorganizowaliśmy Dzień Młodości. Było ognisko i każdy mógł samodzielnie usmażyć dla siebie kiełbaskę. Uczestnicy razem z terapeutką z pracowni gospodarstwa domowego przygotowali pyszną sałatkę makaronową. Wszyscy świetnie się bawili- były tańce, gry i zabawy oraz drobny upominek w postaci słodkości.

Galeria zdjęć
Razem radośniej

Dnia 20 czerwca odbyło się VI Gminne Spotkanie Integracyjne Osób Niepełnosprawnych

Galeria zdjęć
Dzień Młodości

Dnia 1 czerwca 2011 r. na terenie WTZ Lipka organizujemy Dzień Młodości, będzie ognisko, tańce i różne zabawy integracyjne.


Wycieczka do Canpolu - Człuchów

Dnia 30 maja 2011 r. organizujemy dla naszego warsztatu wyjazd integracyjny do Canpolu koło Człuchówa.


Spotkanie CIS

Dnia 21 maja 2011 r. pojechaliśmy do Złotowa na spotkanie CIS.
Braliśmy udział we wszystkich konkurencjach. Zabawa bardzo nam się podobała.


BIEG ZAWILCADnia 14 maja 2011 r. odbył się w Złotowie Bieg Zawilca, w którym wzięliśmy udział oto nasze wyniki. BIEG ZAWILCA 430 M
Złotów 14 maja 2011r.
 • Tomasz Nowak miejsce 147 czas 00:20:00
 • Sylwester Drabek miejsce 183 czas 00:21:50
 • Leszek Dunikowski miejsce 221 czas 00:22:42
 • Marcin Kosecki miejsce 236 czas 00:23:19
 • Joanna Romanek miejsce 326 czas 00:26:43
 • Kamil Siedlecki miejsce 362 czas 00:28:37
 • Wioleta Speiser miejsce 385 czas 00:29:33
 • Magdalena Pietrzak miejsce 455 czas 00:35:34


II Powiatowy Przegląd Twórczości

Dnia 9 maja 2011 r. odbył się II Powiatowy Przegląd Twórczości w Złotowie.
Nasze przedstawienie miało tytuł "HITY NA CZASIE" wcieliliśmy się w sławne polskie i zagraniczne gwiazdy.

Galeria zdjęć
Spotkanie jajeczkowe

Dnia 19 kwietnia 2011 r, zaprosiliśmy do naszego warsztatu władze oraz sponsorów i ludzi dobrej woli, którzy nam pomagają.
Uczestnicy przygotowali wielkanocne śniadanie oraz wypieki i zajęli się dekoracją stołu dla gości.


Kiermasz - dnia 10 kwietnia 2011r.

W godz. od 8.00 do 14.00 na terenie warsztatu odbędzie się kiermasz wielkanocny.
W tym samym dniu od godz 11.00 do 14.00 również nasze pracę będzie można zakupić w Wielkim Buczku przed kościołem.

Będzie można zakupić:
 • palmy wielkanocne
 • kartki wielkanocne
 • baranki z wełny
 • stroiki wielkanocne
 • ręcznie wykonane jajka
 • kury, zajączki wykonane różnymi technikami


Pożegnanie Zimy

Dnia 21 marca 2011 r. nasz warsztat pożegnał zimę i przywitał upragnioną wiosnę.
Tego dnia zabraliśmy naszą Marzannę i wybraliśmy się całą grupą nad lipkowski basen, aby spalić Marzannę.


I Powiatowy Przegląd Tańca

Dnia 2 marca 2011r odbył się w lipowskim Gok-u I Powiatowy Przegląd Tańca zorganizowany przez WTZ Lipka.
Przyjechały do nas warsztaty z naszego powiatu oraz WTZ Wałcz.
Po zaprezentowaniu rozmaitych tańców i poczęstunku, bawiliśmy się wspólnie przy śpiewaniu zespołu "TY i JA"


Galeria zdjęć
„Przegląd Kolęd i Pastorałek”

Na początku roku dnia 27 stycznia 2011 r. pojechaliśmy do Piły na "Przegląd Kolęd i Pastorałek".
Z naszego warsztatu wystąpili:
 • Bukowska Agnieszka
 • Pietrzak Magdalena
 • Glugla Jakub
 • Drabek Sylwester
Wszyscy otrzymaliśmy wyróżnienia.
Design By: Web I Weave
Design downloaded from Zeroweb.org
Free web design, web templates, web layouts, and website resources!